BMW M5 a M6 naposledy s manuálem

BMW M5 a M6 naposledy s manuálem

Tato zpráva asi rozesmutní všechny řidiče, kteří jsou věrní manuálu a o voliči automatické převodovky se v kabinách jejich vozu nesmí ani promluvit. BMW oznámilo, že vzhledem k nízkému procentu nových M5 a M6 prodaných s manuálem, nebude tato volba nadále v nabídce. Oba vozy budou k mání výhradně s dvouspojkovou převodovkou.

Manuál se nabízel do M5 a M6 jako bezpříplatková volitelná výbava, navzdory její cenové výhodnosti pro BMW se jí však nevyplatí kvůli složitosti dále nabízet. V USA kde byl manuál v prodeji, se během první poloviny tohoto roku prodalo jen mezi 15 a 20 procenty vozů s touto převodovkou. Jedinou uklidňující zprávou pro všechny třem pedálům pravověrné je, že M3 se i v nadcházející generaci bude s manuálem nabízet a to na to všech trzích po celém světě.

Hlava divize M, Albert Biermann se vyjádřil následovně: „Problém je, že o manuál již není zájem ani v Evropě, ani kdekoliv jinde. Toto je tedy naposledy co jej děláme, dokonce i pro hard-core zákazníky z USA. Výrobu těchto aut s manuálem nelze nadále ospravedlňovat, je to sice volba bez příplatku, ale je pro nás velmi náročná na výrobu.“

Žádné související články.


banner ad


Komentujte


Nechte si zasílat novinky BMW na Váš e-mail

Odešli článek na Linkuj.cz!


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk